Nieuws

05-07-2010

Grote brand Strabrechtse Heide

Strabrechtse Heide in betere tijden

Op 2 juli jl. woedde een grote brand aan de Strabrechtse Heide tussen Heeze en Geldrop. Hierbij is minstens 150 hectare natuurgebied verloren gegaan. De brand is inmiddels onder controle, maar de brandweer is nog dagen bezig met nablussen.

De burgemeester van de gemeente Heeze-Leende heeft een noodverordening afgekondigd. Dit betekent dat het strafbaar is het gebied te betreden. Hierdoor is het op dit moment helaas niet mogelijk de NS-wandeltocht Strabrechtse Heide te wandelen. Ook etappes 17 en 18 van het Pelgrimspad deel 2 en etappes 1 en 2 van het Brabants Vennenpad kunt u niet lopen.

Het is nog onduidelijk tot wanneer het verbod geldt. Op de site van de gemeente Heeze-Leende vindt u meer informatie over de noodverordening en de brand.


Foto: Strabrechtse Heide in betere tijden

 

www.wandelnet.nl
© 2008 Stichting Wandelplatform-LAW